| ASIN | B07WP2N1KR |
| Additional Features | LED lights, Dual-color grilles, High power handling, Weather resistance |
| Age Range Description | All ages |
| Antenna Location | For Music Players, For Smartphones or Tablets |
| Audio Driver Size | 6.5 Inches |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Audio Output Mode | Stereo |
| Battery Charge Time | 35 Hours |
| Best Sellers Rank | #23,017 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #9 in Marine Electronics |
| Brand | Rockville |
| Built-In Media | 16.4 feet of Speaker Wire, Black and White Grills Included, Pair of 6.5" Marine LED Speakers, Stainless Steel Mounting Screws |
| Color | Black |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop, Marine GPS, Marine Stereo, Smartphone, Tablet, Television |
| Compatible with Vehicle Type | Boat |
| Connectivity Protocol | Bluetooth |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Control Method | Voice |
| Customer Package Type | FFP |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (270) |
| Enclosure Material | Molded ABS plastic |
| Frequency Response | 20 KHz |
| Global Trade Identification Number | 00819216024133 |
| Impedance | 4 Ohms |
| Input Voltage | 100 Volts |
| Is Waterproof | True |
| Item Dimensions D x W x H | 31.1D x 21W x 20.8H centimeters |