| ASIN | B0F9B9SN25 |
| Audio Driver Size | 30 Millimeters |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Battery Average Life | 30 Hours |
| Battery Charge Time | 3 minutes |
| Best Sellers Rank | #9,541 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #374 in Over-Ear Headphones |
| Bluetooth Range | 10 Meters |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Brand Name | Sony |
| Built-In Media | Cable, Headphone cable, Headphones, Protective Case |
| Cable Features | Detachable |
| Color | Platinum Silver |
| Compatible Devices | Cellphones, Desktops, Laptops, Smart Speaker, Tablets |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Control Method | Touch |
| Customer Reviews | 4.1 4.1 out of 5 stars (24) |
| Earpiece Shape | Over Ear |
| Frequency Range | 20Hz - 20,000Hz |
| Frequency Response | 2.4 GHz |
| Headphone Folding Features | Over Ear |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Headphones Ear Placement | Over Ear |
| Impedance | 48 Ohms |