š§ Hydrate, Energize, Conquer!
The Mio Energy Water Enhancement Variety Pack offers a selection of six delicious flavors, each packed with caffeine and B vitamins, all while being sugar-free. Each 1.62 fl oz bottle is designed for portability, allowing you to easily enhance your hydration on the go. Perfect for busy professionals and fitness enthusiasts alike, this product ensures you stay energized and refreshed throughout your day.
J**.
MIO PARA DISFRUTAR
I don't drink the poison referred to as "soda".MIO is cheaper and much better for me.Now, they just need to stop using Red Dye #40 for some of the coloring.
J**L
Good, dont have to make a trip to the store
I like these, more variety of flavors, dont have to make a trip to the store.
T**I
Guilty pleasure
Subscribing to this has eliminated my "need" for energy drinks. Really tasty for a great price. Good quality and taste.
S**L
Misleading/incorrect pricing per ounce.
The price per Fl Oz is misleading and incorrect. The price per ounce that is shown is after you add water. That is not the correct way to calculate. Price per ounce should be based on what is purchased.
T**C
Makes water less bleh.
Makes it a little easier to stay hydrated.
Z**R
Price per ounce is a lie!
Listing says $1.22/oz which is very reasonable for Mio, 18 ounces so you think you're getting multiple of each flavor right?No. Received 4 pods. Less than 6.5 ounces. I just paid $5/pod, non-refundable! This price is an entire scam.
A**R
False Advertising on $/oz
Math is not hard. $22.77/1.68 oz/4units = $3.39 per ozNot $1.27 per oz.This was called out in April, and yet the same item is being offered with WRONG Information
D**D
Question
1.62 x 4 =6.48 Oz total21.50 / 6.48 = $3.31 per oz. Not $2.20
Trustpilot
5 days ago
4 days ago